مبلغان دینی اردو زبان جهت خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی اربعین در زاهدان مستقر شدند

مبلغان دینی اردو زبان جهت خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی اربعین در زاهدان مستقر شدند

پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

مدیرکل اوقاف سیستان و بلوچستان گفت: با هماهنگی صورت گرفته تاکنون ۱۸ مبلغ دینی اردو زبان جهت خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی اربعین حسینی در زائرسرای "امام رضا(ع)" زاهدان مستقر شده‌اند.

حجت‌الاسلام محسن مومنی مقدم در زاهدان اظهار داشت: با توجه به اینکه زبان زائران پاکستانی اربعین حسینی که از طریق ایران عازم کربلا می‌شوند اردو است، یکی از نیازهای آنها در هنگام اسکان و استقرار موقت در استان بحث برقراری ارتباط است که در این راستا هماهنگی لازم جهت اعزام مبلغ اردو زبان با حوزه علمیه جامعه المصطفی انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان افزود: خوشبختانه با هماهنگی صورت گرفته امسال ۱۸ مبلغ اردو زبان مرد و زن در موکب‌های خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی در سیستان و بلوچستان مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۹ نفر از حوزه علمیه جامعه المصطفی قم و ۹ نفر از جامعه المصطفی مشهد اعزام شده‌اند، گفت: این مبلغان تا ۲۰ آبان‌ماه زمان بازگشت آخرین زائران پاکستانی از سفر اربعین در زائرسرای امام رضا(ع) زاهدان به ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی می‌پردازند.

حجت‌الاسلام مومنی مقدم خاطرنشان کرد: برپایی نماز جماعت، ارائه مشاوره مذهبی، سخنرانی مذهبی و سایر برنامه‌های فرهنگی از جمعه اقداماتی است که قرار است توسط این مبلغان در محل زائرسرا صورت گیرد.