زبان فارسی در پاکستان زنده است

زبان فارسی در پاکستان زنده است

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

سفیر جدید پاکستان در تهران گفت: زبان فارسی در کشور پاکستان زنده است اما این زبان به نوعی هفت رنگ بوده و کلمات بلوچی، هند، اردو، انگلیسی و غیره نیز در آن ترکیب شده است.

رفعت مسعود روز سه شنبه در همایش روابط فرهنگی و ادبی ایران و کشمیر در دانشکده زبان و ادبیات اردو دانشگاه تهران اظهار داشت: هر چند که زبان اردو در کشور پاکستان ریشه دارد اما زبان رسمی این کشور انگلیسی است.
سفیر جدید پاکستان در تهران افزود: معتقدم فرهیختگان زبان و ادبیات دو کشور ایران و پاکستان به منزله سفیرانی هستند که می توانند با اشعارشان دو ملت را بیشتر به هم نزدیک کننند.
وی ادامه داد: زبان اردو و فارسی شباهت های زیادی دارد و جالب این است که تمامی شعر سرود ملی پاکستان فارسی بوده و فقط یک لفظ اردو دارد.
مسعود در ادامه در خصوص کشمیر نیز اظهار داشت: به رهبر انقلاب اسلامی ایران درود می فرستم چرا که همیشه به یاد کشمیر بوده اند و امیدوارم عمر طولانی داشته باشند.
وی با بیان اینکه کشمیر در دل هر ایرانی است، گفت: شعرای ایرانی وقتی به کشمیر رفته اند؛ درد و عشق آنان را به خوبی به تصویر کشیده اند.
سفیر جدید پاکستان در تهران افزود: درد کشمیر در واقع درد مسلمانان است و اگر مردمانش را از نزدیک بنگیرد نگرانی هایشان را درک خواهید کرد.