سرمربی پیشین تراکتورسازی: بیل باید برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کند

سرمربی پیشین تراکتورسازی: بیل باید برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کند

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

جان توشاک، سرمربی پیشین رئال مادرید و تراکتورسازی می‌گوید ستاره ولزی کهکشانی‌های باید تلاش کند تا زبان اسپانیایی را فرا بگیرد.
 

جان توشاک که آخرین تجربه مربیگری‌اش حضور کوتاه‌مدت در تیم تراکتورسازی تبریز بوده، در گفت وگو با برنامه «ال‌ترانزیستور» از شبکه «رادیو مارکا» در خصوص احتمال بازگشتش به عرصه مربیگری گفت: صادقانه باید بگویم که من نزدیک به ۷۰ سال سن دارم و امروزه فوتبال خیلی تغییر کرده است. مربیگری امروزه کاملاً متفاوت است و برای مثال باید با بازیکنی ۲۱ ساله که بسیار ثروتمند است، کار کنید.

این سرمربی ولزی با اشاره به اینکه بهترین خاطرات دوران حرفه‌ای‌اش مربوط به دو باشگاه سوانزی و رئال سوسیه‌داد می‌شود، درباره گرث بیل نیز اظهار داشت: بیل وقتی ۱۷ ساله بود، اولین بازی ملی‌اش را زیر نظر من انجام داد و اولین بازی‌اش هم در پست بال چپ بازی کرد. اگر گرث آماده باشد، بازیکن فوق‌العاده‌ای است.

وی در خصوص مشکل زبانی و ارتباط کلامی گرث بیل با هم‌تیمی‌هایش خاطرنشان کرد: وقتی به تیمی خارجی ملحق می‌شوید، لازم است زبان آن کشور را فرا بگیرید چون در غیراینصورت به نوعی بی‌احترامی به هواداران کرده‌اید. بیل باید برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کند.