شاعران بزرگترین عامل گسترش فرهنگ فارسی هستند

شاعران بزرگترین عامل گسترش فرهنگ فارسی هستند

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شاعران موجب ماندگاری و پایایی زبان فارسی و بزرگترین ادامه دهنده و گسترش دهنده فرهنگ این سرزمین هستد.
 

محمد جواد حق شناس پنجشنبه شب در آئین 'دیدار آشنا' در فرهنگسرای منوچهر آتشی در بوشهر افزود: سرمایه های معنوی این سرزمین موجب ماندگاری، پایایی و پیشرفت این سرزمین و ملت هستند و به طور یقین در قله این سرمایه های اجتماعی و فرهنگی شاعران به عنوان صاحبان سخن، خلاقان واژه ها، کلمات و ادبیات به شمار می آیند.
وی یادآورشد: باید غبطه خورد که چرا نمی توانیم جایگاه این بزرگان سخن، ادب و سرمایه های میهن را آنگونه که باید پاس بداریم و چرا جایگاه فرهنگ آنطور که باید مورد توجه نیست.
حق شناس اضافه کرد: استان بوشهر با توجه به افراد تاثیرگذاری که در شعر و ادبیات داشته در مقایسه با سایر استانها سرمایه های زیادی داشته و از جمله استانهایی بوده که بعد از دارالفنون دارای مدرسه سعادت به عنوان کانونی جدید برای تعلیم و تربیت بوده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: افراد زیادی در این استان درحوزه فرهنگ کارهای ماندگاری انجام داده و در عرصه داستان و متون از پیشگامان این عرصه بوده اند.
حق شناس گفت: همچنین منوچهر آتشی از ستونهای شعری کشور در ۵۰ سال گذشته است که با تواضع، فروتنی ایران دوست و مسلط به ادبیات کهن بود.
در ادامه این آئین مصطفی رحماندوست، افشین علاء و علی هوشمند به شعر خوانی پرداختند.
برنامه دیدار آشنا به همت دفتر شعر جوان و روزنامه پیام عسلویه با حضور م موید، محمد جواد حق شناس، مصطفی رحماندوست، ساعد باقری، بیوک ملکی، اسماعیل امینی، افشین علاء، عبدالرضا موسوی، جواد زهتاب، فاطمه سالاروند، محمد رمضانی، فرخانی، محمد ولی زاده، فهیمه دهقانی ، آوین فرهادی و شماری از علاقه مندان به شعر و ادب پارسی در آرامگاه شیخ حسین خان چاه کوتاهی فرهنگسرای منوچهر آتشی برگزار شد.