حوزه‌های علمیه با فرهنگ و زبان کشورهای منطقه آشنا شوند

حوزه‌های علمیه با فرهنگ و زبان کشورهای منطقه آشنا شوند

سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

امام جمعه قزوین گفت: باید طلاب با فرهنگ، تاریخ، جغرافیا و زبان کشورهای منطقه آشنا شوند تا بتوانند دین را به زبان مردم کشورهای منطقه تبلیغ کنند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار نوروزی مدیران حوزه‌های علمیه استان قزوین اظهار کرد: الحمدالله امروز جوانان و طلاب ما نسبت به گذشته آمادگی بیشتری برای دریافت معارف دینی و الهی دارند و اگرچه با معیارهای قرآنی فاصله داریم اما استعدادهای جوانان و طلاب در طول تاریخ رشد و بالندگی پیدا کرده است و آینده حوزه‌های علمیه درخشان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه‌ها اینگونه نباشد که طلبگی هم شغلی است که ما انتخاب کرده‌ایم، تصریح کرد: زمانی که ما در مدرسه علمیه چیذر تهران با سیدعلی اندرزگو همراه بودیم، ایشان سن و سال کمی داشت اما برای مهیا کردن زمینه‌های مبارزات، بارها به کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان سفر کرده بود و برای آرمان‌های الهی جان خود را فدا کرد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: همانگونه که در زمینه‌های علمی شخصیت‌های برجسته‌ای مانند شیخ انصاری انسان را به حیرت وا می‌دارند، شخصیت‌هایی مانند شهید اندرزگو نیز انسان را به شگفت می‌آورند که در آن سن و سال کارهای بزرگی در مبارزات علیه ظلم رژیم شاه انجام می‌داد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: طلبه‌هایی مانند شهید اندرزگو حقیقتاً جزو کسانی بودند که رسالت رسول اکرم (ص) را دنبال می‌کردند و ضروری است الگو قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز طلبه‌هایی که با بصیرت چشم‌انداز آینده را روشن و هدفمند می‌بینند کم نیستند اما باید تلاش کنیم اگر تعداد کمی نیز در این مسیر نیستند، با کمک و نگاه‌های پدرانه آنها را نیز در این مسیر قرار دهیم و در تحقق این هدف هم‌افزایی و بسیج همگانی داشته باشیم.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: امروز کشورهای اسلامی منطقه که انقلاب پس از انقلاب اسلامی ایران در آن کشورها آغاز شده است، هنوز مشغول مبارزه هستند و به ثبات لازم نرسیده‌اند و باید حوزه‌های علمیه خود را آماده شرایط جدید منطقه کنند تا بتوانند اسلام و قرآن حقیقی را در بین کشورهای اسلامی تبلیغ کنند.

امام جمعه قزوین افزود: باید طلاب ما با فرهنگ، تاریخ، جغرافیا و زبان کشورهای منطقه آشنا شوند تا بتوانند دین را به زبان مردم کشورهای منطقه و مسلمان تبلیغ کنند و در آینده نزدیک این نوع مطالبات از حوزه‌های علمیه خواهد بود و باید خودمان را برای این جهات آماده کنیم.