اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای آموزش زبان ترکی

اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای آموزش زبان ترکی

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

رئیس دانشگاه تهران از آمادگی این دانشگاه برای پذیرش دانشجوهای ترکیه ، برگزاری دوره های آموزش زبان و ایجاد رشته های زبان ترکی خبر داد.

محمود نیلی احمدآبادی در دیدار با دریا اورس سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی اظهار کرد: همکاری دانشگاه تهران با ترکیه بسیار گسترده است، در دنیای ارتباطاتی امروزی با توجه به اینکه ترکیه و ایران در حوزه‌های علم وفناوری در منطقه سرآمد هستند، باید ارتباطات خود را حتی بیش از پیش بایکدیگر افزایش دهند.
وی با اشاره به جایگاه بین‌المللی دانشگاه تهران افزود: این دانشگاه در حال حاضر ریاست اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه را نیز برعهده دارد، از این رو دانشگاه‌های کشور ترکیه نیز می‌توانند به این اتحادیه ملحق شوند.
نیلی احمدآبادی خاطرنشان کرد: از نظر دانشگاه تهران تبادل دانشجو میان دو کشور اهمیت بسیاری دارد، چرا این دانشجویان مدیران آینده کشور هستند. 
به گفته وی، دانشگاه تهران با توجه به امکانات خود از جمله دارا بودن بزرگ‌ترین پارک علم و فناوری، همکاری با کشور ترکیه که کشور همسایه، مسلمان و دارای مشترکات فرهنگی است را مغتنم می داند.
رئیس دانشگاه تهران افزود: درحال حاضر زبان ترکی استانبولی به صورت زبان اختیاری در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی تدریس می‌شود و همچنین امکان ارائه آن به صورت زبان دوم نیز قابل بررسی است.