یورونیوز گرجی راه اندازی خواهد شد

یورونیوز گرجی راه اندازی خواهد شد

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

شبکه تلویزیونی یورونیوز اعلام کرد که به زودی پخش برنامه‌های خود به زبان گرجی را آغاز خواهد کرد.

مایکل پترس مدیرعامل یورونیوز اعلام کرد که برنامه‌های این شبکه به زبان گرجی پخش خواهد شد. از این رو، یورونیوز تفاهمنامه ای با شرکت "سیلک نت" یکی از دو شرکت بزرگ مخابراتی بازار گرجستان امضا کرد.

کانال یورونیوز گرجی از طریق پلت فرم IPTV سیلک نت پخش خواهد شد. بر اساس تفاهم امضا شده میان طرفین، یورونیوز گرجی بخشی از برنامه های روتین یورونیوز را ترجمه خواهد کرد و در عین حال به تولید محتوای مستقل نیز خواهد پرداخت. مدیر اجرایی و هیئت تحریریه این کانال از سوی یورونیوز انتخاب خواهد شد تا بی طرفی این شبکه به صورت جدی تضمین شود.

سیلک نت اعلام کرد که شروع پخش یورونیوز گرجی احتمالا از سال آینده خواهد بود.

یورونیوز گرجی سومین پروژه مستقل شبکه یورونیوز به حساب می آید. هفته گذشته نیز تاسیس کانال یورونیوز صربی اعلام شد؛ از نوامبر ۲۰۱۸ نیز کانال مشابهی از سوی یورونیوز در آلبانی مشغول به فعالیت است. یورونیوز اعلام کرده که این گام ها در خدمت هدف استراتژیک این شبکه برای تبدیل شدن به نخستین رسانه گلوکال (جهانی - محلی) در دنیا است.

سیلک نت از زیرمجموعه های گروه جاده ابریشم است که خدمات تلفن ثابت و همراه، اینترنت و تلویزیون ارائه می دهد.

یورونیوز، نام یک شبکه خبری ۲۴ ساعته اروپایی است که زیر نظر کمیسیون ارتباطات اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند. این شبکه در ۱ ژانویه ۱۹۹۳ میلادی راه‌اندازی شد و در آخرین برآورد شرکت SOCEMIE (مرکب از شبکه‌های دولتی نوزده کشور اروپایی که اداره‌کننده یورونیوز محسوب می‌شوند) با پوشش خبری در ۲۰۰ میلیون خانه در ۱۲۱ کشور جهان، پربیننده‌ترین شبکه خبری اروپایی در جهان است.

یورونیوز همچنین با قابل دسترسی بودن برای بیش از ۱۶۷ میلیون خانواده اروپایی، پربیننده‌ترین شبکه خبری در اروپاست.

برنامه‌های این شبکه با آرمان انعکاس رویدادهای جهان از دید اروپایی تنظیم می‌شوند و پخش خبر، مرور مطبوعات، اقتصاد، سرخط اخبار، اخبار اروپا، ورزش، زندگی در اروپا، فرهنگ، رخدادهای آتی، فناوری و مصاحبه از برنامه‌های اصلی آن به‌شمار می‌روند. ویژگی منحصربه‌فرد برنامه‌های یورونیوز این است که تماماً به صورت اخبار تصویری هستند و بینندگان چهره هیچ‌یک از مجریان را نمی‌بینند.

هم‌اکنون سیزده زبان شامل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی، عربی، ترکی استانبولی، پارسی، اوکراینی، یونانی، مجاری و لهستانی (لهستانی فقط با انتخاب صدا بر روی برنامه انگلیسی) برای یورونیوز قابل انتخاب هستند. تصاویر پخش شده از تمامی این سرویس‌ها یکسانند و تفاوت تنها در منوی صدا می‌باشد که توسط آن اخبار و گزارش‌ها به زبان‌های گوناگون بازگو می‌شوند.

کلید واژه