افزایش استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در ایران از آزمون سامفا

افزایش استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در ایران از آزمون سامفا

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
ارسال شده در:
۰ دیدگاه ها

معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم از افزایش استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در ایران از آزمون سامفا خبر داد.

بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در ایران از آزمون سامفا خبر داد.

وی افزود:  پنجمین آزمون استاندارد و زبان و ادبیات فارسی در بخش‌‌های نوشتاری، گفتاری، درک مفاهیم و شنیداری شهریورماه سال جاری مابین صدها نفر از داوطلبان آزمون زبان فارسی ورود به دانشگاه‌های کشور با موفقیت برگزار شد.

باقری ادامه داد: این آزمون بر اساس آیین نامه مصوب سال ۱۳۹۶ وزارت علوم و بر اساس شرح وظایف قانونی این وزارت برگزار شده و مقرر است که هر سال در سه مرحله؛ خرداد، شهریور و دی‌ماه انجام شود.

معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در ایران از این آزمون با شیب تندی رو به افزایش است ، تصریح کرد: سامفا، آزمون دانشگاهی بوده و در سطح کیفی، ملاک ورود و تحصیل کردن در دانشگاه‌های داخل کشور تنها این آزمون است.

کلید واژه