زبان آلمانی

چه کسی به جواد خیابانی گفت، خارجی صحبت کند؟

    جواد خیابانی از نظر فکری و بحث های عقیده ای، با ما تفاوت دارد؛ این نکته البته از بدیهی ترین اتفاقات بشری است؛ چرا که قاعده این است هیچ کدام شبیه هم نباشیم و مثل یکدیگر فکر نکنیم.
قرار نیست آن طور که جواد خیابانی می اندیشد، ما هم فکر کنیم یا بحث بر سر این نیست که هر بار او به نکته ای اشاره می کند؛ ما آن را را تایید کنیم.
البته وقتی پای یک رسانه عمومی که با بودجه بیت المال اداره می شود به میان می آید، قواعد به طور کلی عوض می شود.

آزمون بین‌المللی زبان آلمانی «تلک» فردا برگزار می‌شود

سومین دوره آزمون بین المللی زبان آلمانی «تلک» توسط یک مؤسسه فرهنگی بخش خصوصی به عنوان مجری در سطوح B۱ و B۲ برگزار می‌شود.

آزمون‌ بخش اول شامل آزمون کتبی بخش‌های Listening، Reading و Writing روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷ برابر با ۳۰ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی و آزمون بخش دوم شامل آزمون گفتاری Speaking روز پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷ برابر با ۳۱  ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برگزار خواهد شد.

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

یاد گرفتن یک زبان جدید مانند دویدن در دوی ماراتن است؛ باید پیوسته به جلو حرکت کرد تا به هدف رسید. بسیاری از افرادی که از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان استفاده می‌کنند، بعد از مدتی خسته می‌شوند و آن را کنار می‌گذارند.

تربیت معلمان حرفه ای برای آموزش زبانهای خارجی در مدارس

برنامه "مناظره " رادیو گفت و گو با موضوع بررسی هدف گذاریها و الزامات آموزش زبان های خارجی در اسناد بالادستی و با حضور روح الله رضاعلی کارشناس سازمان پژوهش و مدرس دانشگاه فرهنگیان به روی آنتن رفت. 

توهین باورنکردنی شفر به خبرنگاران به زبان آلمانی؛ کمیته انضباطی ورود می‌کند؟

تیم استقلال توانست در یک دیدار یک طرفه و پر گل سپیدرود را در رشت شکست دهد و بیش از پیش خود را به جمع صدرنشینان اضافه کند.

وینفرد شفر که از نمایش شاگردان خود در عضدی رشت ذوق‌زده و مسرور بود فاتحانه وارد کنفرانس خبری شد و آماده شد تا به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد اما در اقدامی جنجالی پشت میکروفون صدا و سیما قرار نگرفت و اعلام کرد که به دلیل اتفاقاتی که در مورد درج نام باشگاه استقلال در یکی از بخش‌های خبری افتاده حاضر نیست پشت میکروفون صدا و سیما بنشیند.

برنامه آموزشی و سرفصل‌های رشته آموزش زبان آلمانی تصویب شد

در ابتدای این جلسه به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد، گزارش روند تدوین "سند ملی تحول علوم انسانی" توسط حجت‌الاسلام‌ دکتر کاظمینی ارائه شد.

دستور بعدی جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی، بررسی برنامه آموزشی و سرفصل‌های درسی رشته آموزش زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد بود که دکتر فریده علوی، رئیس کارگروه زبان‌های خارجی شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی گزارشی در این زمینه ارائه کرد.

شرکت بیش از ۵ هزار نفر در آزمون جذب مترجمان رسمی

ذبیح‌اله خدائیان معاون حقوقی قوه قضاییه صبح روز جمعه ۲۵ آبان‌ ­ماه در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون جذب مترجمان رسمی کشور در دانشکده زبان‌­های خارجه و تربیت بدنی دانشگاه تهران اظهار کرد: بیش از ۵ هزار نفر در آزمون جذب مترجمان رسمی به رقابت می‌پردازند و ۸۲۴ مترجم رسمی پس از فرایند‌های مختلف جذب خواهند شد.

ترامپ خطاب به مکرون: اگر آمریکا نبود، فرانسوی‌ها اکنون به زبان آلمانی صحبت می‌کردند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا  برای دومین بار در هفته جاری امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه را  آماج انتقادات خود قرار داد و در یک توئیت جدید، بار دیگر کشورهای اروپایی را موظف به پرداخت سهم خود به ناتو کرد.

کتاب «اسلام چیست؟» منتشر شد

تیلمان ناگل، شرق‌شناس آلمانی و استاد رشته‌ مطالعات اسلامی در دانشگاه گوتینگن برای موافقان و مخالفان اسلام در آلمان چهره شناخته شده‌ای است.او که مدرک دکترای خود را در رشته مطالعات اسلامی و مطالعات ادیان مختلف از دانشگاه بن گرفته، آثار بسیاری در ارتباط با اسلام و قرآن به رشته تحریر درآورده است.

«قرآن و انجیل؛ مقایسه دو دین بزرگ جهان» به زبان آلمانی منتشر شد

«قرآن و انجیل؛ مقایسه دو دین بزرگ جهان» از  تازه‌ترین آثار منتشر شده در آلمان است.
براساس این گزارش، قرآن و انجیل، متعلق به دو دین بزرگ جهان است. دو کتابی که هر کدام ده‌ها میلیون بار منتشر شده‌اند و مطالب و محتوای آنها، تاریخ بسیاری از کشورهای جهان را شکل داده‌اند. اما این دو کتاب، با وجود شباهت‌هایی که با هم دارند، در شکل و سبک پیام‌ها، متفاوت هستند.