رویداد

در اهمیت زبان مادری

پژوهشکده زبان‌شناسی، کتیبه‌ها و متون به منظور گرامیداشت روز جهانی زبان مادری همایش تخصصی «زبان مادری» را با همکاری موزه ملی ایران، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو-ایران برگزار می‌کند.

آزمون زبان وزارت بهداشت ۲۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود

آزمون زبان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(MHLE)،  پنج‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

کارت ورود به جلسه آزمون از دوشنبه ۲۲ بهمن‌ماه در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

این آزمون به دو صورت کاغذی و الکترونیکی برگزار می‌شود. ۶ حوزه به صورت کاغذی و بقیه حوزه‌ها این آزمون را به صورت الکترونیکی برگزار می‌کنند.

نتایج این آزمون اوایل اسفندماه اعلام خواهد شد.

صد و سی و پنجمین آزمون زبان «تولیمو» ۲۵ بهمن برگزار می شود

صد و سی و پنجمین دوره آزمون زبان انگلیسی پیشرفته، صبح روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ به طور همزمان در ۱۴ شهر اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران، چابهار، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، مشهد و یزد برگزار خواهد شد.

دانشگاه علامه طباطبایی میزبان پنجمین همایش آموزش زبان انگلیسی

اسماعیل علی سلیمی دبیر اجرایی همایش روز جمعه  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، چهره های مطرح و به نام زبان و محققان داخلی و خارجی و همچنین دانشجویان مربوطه در این کنفرانس یک روزه، که میزبانی آن بر عهده گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی است، سخنرانی می کنند.

دانشگاه شهید چمران میزبان کنفرانس بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی

علیرضا جلیلی‌فر در نشست خبری پنجمین کنفرانس بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی که امروز (۸ بهمن‌ماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس با همکاری دانشگاه شهید چمران و انجمن معلمان زبان انگلیسی استان، ۱۰ تا ۱۲ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

همایش ملی «فرهنگ و زبان‌های باستانی» به دور دوم رسید

علی شهیدی، دبیر اجرایی این دومین همایشِ دوسالانه در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: این همایش که نخستین دوره‌ی آن سال ۱۳۹۵ و در دانشگاه تهران برگزار شد، ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت سال آینده به میزبانی دانشگاه تهران به کار خود ادامه می‌دهد.

آزمون بسندگی زبان عربی «اشتمال» دانشگاه تهران برگزار می شود

ثبت نام و صدور کارت نوبت ششم آزمون بسندگی زبان عربی «اشتمال» دانشگاه تهران از طریق سایت جامع آموزش دانشگاه تهران به نشانی http://ems۱.ut.ac.ir صورت می‌گیرد.

آزمون «اشتمال» دانشگاه تهران مورد تایید رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان بین دانشگاه‌های کردستان ایران و عراق

دومین همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان (زبان شناسی و بوطیقا) بین دانشگاه کردستان، دانشگاه راپه رین، دانشگاه صلاح الدین برگزار می‌شود.

دانشگاه کردستان ۲۵ بهمن ماه امسال میزبان این همایش در دو بخش عمده زبان‌شناسی و بوطیقا است.

مطالعات گویش شناختی، رویکرد‌های نوین دستور نویسی برای زبان کردی، بررسی انتقادی رسم الخط کردی و زبانشناسی نظری از مهمترین محور‌های این همایش خواهد بود.

بزرگداشت بدرالزمان قریب برگزار شد

در ابتدای این مراسم ژاله آموزگار، پژوهشگر فرهنگ و زبان‌های باستانی، گفت: دکتر قریب با خدمات فرهنگی ارزنده بر قله افتخار قرار گرفته است. طی سالیانی که در دانشگاه مشغول به خدمت بودم در کنار بزرگان بسیاری فعالیت کردم که دکتر بدرالزمان قریب یکی از آن بزرگان است.

او افزود: قریب علاوه بر استعداد ذاتی از کوشش و پشتکار برای طی این مسیر پرافتخار استفاده کرده است. او به نسلی تعلق دارد که پس از دانش آموختگی در خارج از کشور برای خدمت به مردم و فرهنگ وطن به کشور بازگشت.

آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز برگزار می شود

ثبت نام آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز از یکم بهمن ماه آغاز و تا ۱۴ اسفندماه ادامه دارد.

این آزمون ویژه دانشجویان دوره دکتری است و شامل ۶۷۷ سوال است.

این آزمون نمره منفی ندارد و شامل بخش واژگان، دستور زبان، خواندن و درک مطلب است.

آزمون بسندگی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز توسط دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.