پزشکی

چطور با یادگیری زبان، سلامت بدن مان را افزایش دهیم؟

احتمالا امروزه به ضرورت دانستن یک زبان خارجی پی برده اید. در این مطلب به شما می‌گوئیم که چرا نباید بیشتر از این رفتن به کلاس زبان را به تعویق اندازید.

برای یادگیری یک زبان خارجی ممکن است انگیزه‌های مختلفی داشته باشید مثل سفر، موقعیت شغلی بهتر و کسب درآمد بیشتر و از همه مهم تر، سلامتی بیشتر مغز و ذهن.

حل جدول و یادگیری زبان دوم از آسیب های مغزی پیشگیری می کند

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه باید هر چه می خوانید را ملکه ذهن کنید اظهار کرد:وقتی یک کلمه را با حروف جا افتاده می بینیم، مغز ما به راحتی می تواند جای حروف جامانده را با استفاده از تجارب و دانسته های قبلی ما پرکند.
فرخی ادامه داد:وقتی چیزی را بو می کنیم خاطرات ما احساس بویایی ما را تحت تاثیر قرار می دهند و سبب می شوند که آن بو را خوب یا بد تصور کنیم. افکار، آموخته ها و آنچه در گذشته یاد گرفته و تجربه کرده ایم بر احساسات آنی ما و نوع دریافت ما از حواس تاثیر می گذارند و این روندی است که مغز آن را کلید می زند.

زمان برگزاری آزمون زبان وزارت بهداشت اعلام شد

زمان توزیع کارت ورود به جلسه ۱۷ مهرماه است و کارنامه ۲۹ مهرماه در سایت سنجش توزیع می‌شود.

لازم به یادآوری است آزمون (MHLE ) دارای ١٠٠ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (٣٠ پرسش درک مطلب شنیداری، ٤٠ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ٣٠ پرسش درک مطلب نوشتاری) و ١٠٠ نمره (بدون نمره منفی) است.

به رسمیت نشناختن زبان اشاره ایرانی بزرگترین مشکل ناشنوایان/ چگونه با یک ناشنوا ارتباط برقرار کنیم؟

اکرم سلیمی مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران در افتتاحیه رادیونما ویژه ناشنوایان که عصر امروز در رادیو سلامت برگزار شد؛ گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ناشنوایان به رسمیت نشناختن زبان اشاره ایرانی است، در اسفند ماه سال گذشته قانون جامع حمایت از حقوق معلولین در مجلس تصویب شد اما با وجود پیگیری های سازمان های مردم نهاد و سازمان بهزیستی نادیده گرفته شده است.

قفل زبان کودکان را چگونه باز کنیم؟

شکوفه اویار حسینی مشاور خانواده  اظهار کرد: لکنت زبان نوعی اختلال گفتاری است که مشکلاتی را در برقراری ارتباط پیوسته و روان همراه با سرعت مناسب ایجاد می‌کند. در واقع لکنت عبارت است از تکرار، کشش و یا قفل شدن غیرارادی کلمه و یا بخشی از آن که فرد قصد بیان آن را دارد.

این مشاور خانواده بیان کرد: والدین معمولا برای بیان درست کلمات، با رفتارهایی مانند پلک زدن، شکلک درآوردن، لرزش فک، لب‌ها و یا کج کردن سر، تغییراتی در سر و گردن ایجاد می کنند.

کتاب «روان‌درمانی به‌انضمام شیوه‌های درمانگری اسلامی» منتشر شد

کتاب «Islamically Integrated Psychotherapy» روان‌درمانی به‌انضمام شیوه‌های درمانگری اسلامی نوشته سیدمحسن فاطمی منتشر شد. این کتاب که توسط انتشارات Templeton در آمریکا به‌چاپ رسیده است، با تمرکز بر دعای‌عرفه امام‌حسین(ع)، کاربردهای این دعا در حوزه درمانگری و خصوصا در زمینه «افسردگی»، «اضطراب» و «استرس» را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. سید محسن فاطمی با تمرکز بر درون‌مایه‌های روانشناختی این دعا، مدلی را برای درمانگری در حوزه افسردگی ارائه داده‌است.

مجله علمی پژوهشی انگلیسی زبان نظام پزشکی منتشر شد

حسن رودگری مدیر اجرایی مجله علمی پژوهشی انگلیسی زبان سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: این مجله در راستای شرح وظایف سازمان برای ارائه دستاوردهای علمی، صنفی و همچنین محتویات پژوهشی مرتبط با سلامت جامعه و مسائل مشاغل تحت پوشش سازمان، برنامه ریزی شده و اولویت‌ های آن مشخص است.

تاثیر استرس در کودکان بر لکنت زبان

قیومی افزود: وقتی یک کودک ناروانی در گفتار دارد باید توسط یک گفتار درمان ارزیابی و مشخص شود در چه درجه از طبقه بندی ناروانی قرار دارد این اختلال از ناروانی طبیعی تا لکنت شدید طبقه بندی می‌شود.

وی ادامه داد: باید ارزیابی شود که کودک هنگام صحبت چه علامت گفتاری و فیزیکی دارد به طور مثال علائمی مانند تکرار، گیر، کشیده گفتن بیش از حد، چندبار در گفتار و حرکات اضافه چشم، لرز و فک اتفاق افتد.

چرا قبل از بیان برخی‌ کلمات «اوم» می‌گوییم؟

هنگامی که شما در حال صحبت کردن هستید ممکن است در میان صحبت‌هایتان لحظات کوتاهی مکث و یا با سرعت کمتری کلمات را بیان کنید که طبق مطالعات جدید این مکث بیشتر قبل از بیان یک اسم ایجاد می‌شود.

براساس گزارش «لایو ساینس»، این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که تجسم اسامی در مغز ما پیش از آنکه آنها را بگوییم باعث کند شدن صحبت‌های ما می‌شود در حالی که کلمات عملی مانند فعل‌ها نیاز کمتری به تجسم در مغز دارند.