فرهنگی

۱۰۰ رمانی که به دنیا شکل دادند؛ به انتخاب منتقدان انگلیسی زبان

داستان‌ها قدرت تغییر ما را دارند. شماری از نویسندگان، برپا کنندگان نمایشگاه‌ها و منتقدان با انتخاب ۱۰۰ رمان برتر که بر زندگی انسان‌ها تاثیرگذار بوده‌اند، سعی کرده‌اند تا این امر را روشن کنند.

این رمان‌ها که از میان آثار انگلیسی زبان انتخاب شده‌اند در طول ۳۰۰ سال اخیر نوشته شده‌اند و طیف وسیعی از آثار کودکان تا آثار عامه پسند را دربرمی‌گیرند.به بخشی از این ۱۰۰ رمان توجه کنید.

در زمینه هویت:

«محبوب» نوشته تونی موریسون

استفاده از کلمات انگلیسی؛ ژست آدم‌های بی‌سواد!

لیلی گلستان درباره دلیل جا افتادن کلمات انگلیسی در بین مردم گفت: استفاده از کلمات انگلیسی ژست آدم‌های بی‌سوادی است که از این زبان فقط دو کلمه اوکی و تایم را بلد هستند.

کتاب صوتی «اگه بابا بمیره» به زبان انگلیسی تولید شد

کتاب صوتی (if dad dies) «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار با گویندگی محمد تاج‌دین و با همکاری سامانه آوانامه بزرگترین تولید کننده کتاب صوتی در ایران تولید و عرضه شده است.

نسخه صوتی (if dad dies) «اگر بابا بمیرد» علاوه بر اپلیکیشن اختصاصی کتابخوان سوره مهر، در آوانامه هم ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است هم اپلیکیشن اختصاصی کتابخوان سوره مهر و هم آوانامه قابلیت پرداخت ارزی دارند و هر کسی از هر گوشه جهان می‌تواند با واحد پولی دلار یا یورو از این دو سامانه اقدام به خرید کند.

منتخب بیانات رهبری درباره امامان شیعه به زبان آلمانی منتشر شد

کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» شامل مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی و مبارزاتی ائمه و امامان شیعه است. 

این کتاب که به تازگی توسط انتشارات اسلامیکا به آلمانی ترجمه و منتشر شده است، به این نکته مهم اشاره دارد که زندگی امامان شیعه علی‌رغم تفاوت‌های ظاهری، در مجموع یک حرکت مستمر و طولانی است، که ۲۵۰ سال ادامه پیدا کرده است. این کتاب ۱۷ فصل دارد و نحوه چینش فصل‌ها به ترتیب تاریخ زندگی ائمه است.

« ایرنا چینی» فرصتی برای آشنایی بدون واسطه مردم و رسانه های چین با ایران

یان شیائو مینگ (Yan Xiaoming) در گفت و گو با ایرنا افزود: دو کشور دارای تاریخ و تمدن پر افتخاری هستند و راه اندازی زبان چینی در خبرگزاری رسمی ایران یک ابزار ارتباطی مناسب برای معرفی ارزش‌های تاریخی و فرهنگی ایران به علاقه مندان چینی است.

کتاب مجموعه مطالعات شهر هوشمند به چاپ رسید

کتاب حاضر چهار فصل دارد:
فصل اول: بهبود شبکه سازی اجتماعی در شهرهای هوشمند
فصل دوم: چه کسی از خدمات شهر هوشمند استفاده می کند و نتیجه حاصل از استفاده آن چیست
فصل سوم: چگونه ابتکارات شهر هوشمند به موفقیت می رسد
چارچوبی از ۲۰ جزء ساختاری برای راهبردهای دیجیتالسازی موفق جامعه
فصل چهارم: شهروند هوشمند
طراحی تعامل بین شهروندان و شهرهای هوشمند
 
چکیده

با بزرگ ترین کتاب زبان فارسی آشنا شوید

بهروز صفرزاده در خصوص تاریخچه فرهنگ نویسی در شبه قاره و تاثیر آن بر تمدن های باستانی  گفت: «فرهنگ نویسی بعد از اسلام با نام لغت فورس اسدی متولد شد که معروف ترین لغت نامه قدیمی فارسی است و به اواسط قرن پنجم هجری باز می گردد.»

مترجم هوانورد به دیدار مخاطبانش می‌رود

اشگاه کتابخوانی انتشارات نیلوفر با همکاری انجمن ادبی قاف برگزار می کند نشست دیدار با زینب یونسی مترجم رمان هوانورد را برگزار می‌کند.

هوانورد رمانی است به قلم یوگنی وادالازکین که برگزیده جایزه ادبی سولژینستین در روسیه شده است.

یِوگِنی وادالازکین  و نویسنده و زبانشناس اهل پترزبورگ، برگزیده جایزه «سولژنتسین» در سال ۲۰۱۹ بوده و در پیشینه حرفه‌ای خویش جوایز «کتاب بزرگ» و «یاسنایا پالیانا» را دارد.

استقبال گروه‌های مردمی از خاطرات رهبر انقلاب/ «خون دلی که لعل شد» به زبان‌های روسی و اردو ترجمه می‌شود

کتاب ۴۲۴صفحه‌ای «خون دلی که لعل شد» به‌همت محمّدعلی آذرشب گردآوری شده است. این کتاب ترجمه‌ فارسی کتاب «إنّ مع الصّبر نصراً» زندگینامه رهبر معظّم انقلاب است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و روانه‎ بازار نشر شده است.

کتاب از خاطرات رهبر معظم انقلاب از دوران کودکی در مشهد آغاز می‌شود؛ بخشی که در آن مخاطب بیشتر با فضای مشهد پیش از انقلاب و خانواده رهبر انقلاب آشنا می‌شود. بخش دیگر این کتاب، به خاطرات ایشان از آشنایی با امام(ره) و سال‌های مبارزه با رژیم پهلوی اختصاص دارد.

نخستین کتاب انگلیسی‌زبان گردشگری تهران رونمایی شد

این کتاب پس از انتشار اولین کتاب جامع راهنمای گردشگری ایران (Iran Travel Guide) و با بهره‌گیری از توان تیمی ۱۲ نفره با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری پایتخت ایران اسلامی منتشر شده است.

نویسنده کتاب جامع گردشگری شهر تهران به خبرنگار ایرنا گفت: در این کتاب اطلاعاتی راجع به موزه ها، باغ-موزه ها، پارک‌ها، نمادها و خانه-موزه های بزرگان ایران همراه با عکس، نقشه و راههای دسترسی ارائه شده است.

حسین کیانی ادامه داد: در مرحله نخست پنج هزار جلد کتاب در قطع وزیری از این کتاب به چاپ رسیده است.