دانشگاه

رونمایی از نخستین مجله انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: دعوت ازرونمایی از نخستین مجله انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی استان اساتید مشهور ایرانی خارج از کشور، اساتید دارای وجه بین المللی و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور برای عضویت در تحریریه این مجله در ارتقاء و ترقی این نشریه نقش موثری دارد.

دانشگاه علم و هنر یزد میزبان زبان‌شناس برتر کشوری

این کارگاه‌ها که با حضور پروفسور «رضا نیلی‌پور» یکی از برجسته‌ترین زبان‌شناسان، روان‌شناسان و عصب‌شناسان ایران برگزار شد، ویژه‌ی دو گروه درسی زبان انگلیسی و روانشناسی دانشگاه علم و هنر بود و با استقبال قابل قبولی همراه شد.

رئیس دپارتمان زبان فارسی دانشگاه «استانبول»: ترجمه کتاب از فارسی به ترکی افزایش یافته است/سالانه ۱۰۰ دانشجو در رشته زبان فارسی تحصیل می‌کنند

پروفسور علی گوزل‌یوز، رئیس دپارتمان زبان فارسی دانشکده ادبیات دانشگاه «استانبول» ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت: “استقبال خوبی از کتب ترکی در ایران می‌شود و بارها به چاپ می‌رسد. شاهد استقبال چندانی از آثار ایرانی در ترکیه نیستیم. رمان‌های بسیار خوبی به قلم نویسندگان برجسته فارسی وجود دارد، اما با توجه به عدم شناخت کافی از آنها استقبال نمی‌شود”.

ایجاد تارنمای دو زبانه کالج بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر کوروش جعفریان، رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این خبر گفت: در راستای پیشبرد اهداف و گسترش فعالیت‌های این مجموعه و به منظور توسعه ارتباطات با مخاطبان داخلی و بین‌المللی، اقداماتی برای راه‌اندازی تارنمای مستقل کالج بین‌الملل دانشگاه صورت گرفت.

دانشگاه دورهام؛ از پرنفوذترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان

دانشگاه دورهام دانشگاهی در انگلیس است که در شهر دورهام قرار دارد.

این دانشگاه در سال ۱۸۳۲ تأسیس شده‌ و هم‌اکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد که متشکل از ۱۶ کالج مستقل است.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از‌ آن است که دانشگاه دورهام بعد از دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج، سومین و قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیس محسوب می‌شود.

دانشگاه علامه طباطبایی میزبان پنجمین همایش آموزش زبان انگلیسی

اسماعیل علی سلیمی دبیر اجرایی همایش روز جمعه  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، چهره های مطرح و به نام زبان و محققان داخلی و خارجی و همچنین دانشجویان مربوطه در این کنفرانس یک روزه، که میزبانی آن بر عهده گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی است، سخنرانی می کنند.

دانشگاه شهید چمران میزبان کنفرانس بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی

علیرضا جلیلی‌فر در نشست خبری پنجمین کنفرانس بین‌المللی زبان، گفتمان و منظورشناسی که امروز (۸ بهمن‌ماه) در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس با همکاری دانشگاه شهید چمران و انجمن معلمان زبان انگلیسی استان، ۱۰ تا ۱۲ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

پذیرش ۱۸۶ مقاله در پنجمین همایش بین المللی LDP خوزستان

مهران معماری صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری پنجمین همایش بین المللیLDP  اظهار کرد: انجمن علمی معلمان زبان انگلیسی خوزستان از روز اول پا به پای دانشگاه شهید چمران اهواز در برگزاری این کنفرانس حضور داشته است.

وی با بیان اینکه بیشتر ورودی دانشجویان PHD زبان انگلیسی دانشگاه شهید چمران معلمان هستند، افزود: انتظار داشتیم که آموزش و پرورش خوزستان حضور پررنگ تری در برگزاری همایش داشته باشد.

چینی صحبت کردن دانشجویان به ضرر استاد آمریکایی تمام شد

یکی از  استادان دانشگاه در آمریکا به دلیل آنکه از دانشجویان خواسته چینی صحبت نکنند از سمت خود به عنوان مدیر یک دوره تحصیلی برکنار شده است.

آموزش زبان فارسی به دانشجویان بین المللی در تربیت مدرس

محمدرضا کلباسی مسجدشاهی  در باره بودجه های آموزشی اظهار کرد: بودجه دانشگاه تربیت مدرس از محل درآمدهای اختصاصی و دولتی تامین می شود. 
وی تصریح کرد: درآمدهای اختصاصی شامل شهریه دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، دوره های آموزش کوتاه مدت، آموزش های الکترونیک و پردیس دانشگاهی است و بودجه های دولتی نیز مطابق با سایر سازمان ها از بودجه عمومی کشور از طریق مجلس تصویب می شود.