آی اسپورت

اشتباه یک مترجم سوژه شد!

حمیدعلی حسینی که شب گذشته نقش مترجم را ایفا می‌کرد در بخشی از ترجمه خود از سخنان کالدرون درباره پرسپولیس عنوان کرد: «پرسپولیس یکی از سه تیم برتر دنیاست و قطعاً برترین تیم آسیاست. این اظهارات در حالی مطرح شد که پس از شنیدن صحبت‌های مربی آرژانتینی به زبان انگلیسی کاملاً مشخص بود که اظهارات او به درستی ترجمه نشده است.»

«ویژه برنامه» استقلال؛ آموزش زبان فارسی

آنها در تلاش هستند تا به ایسما و پاتوسی به خوبی فارسی را یاد دهند. ایسما در نقل و انتقالات همراه با منشا و پاتوسی به استقلال ملحق شد و در اولین بازی خود هم برای این تیم هم موفق به گلزنی شد. البته گادوین منشا خودش فارسی بلد است و مشکلی از این بابت ندارد ولی بازیکنان در تلاش هستند تا به ایسما و پاتوسی فارسی یاد دهند. قبل از تمرین و در رختکن هم معمولا کلاس آموزش فارسی برای این دو بازیکن به راه است.

کی روش: زبان اسپانیایی ام باید تقویت شود / خامس در باشگاهش باید بازی کند

کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران دقایقی پیش با امضای قراردادی به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی شد.

وی پس از امضا قرارداد به جمع خبرنگاران آمد و با یک شوخی صحبت‌هایش را آغاز کرد. کی‌روش در جمع کلمبیایی به حالت خنده تاکید کرد که با حضورش در کلمبیا باید زبان اسپانیایی اش را هم تقویت کند.

اتفاقی که شفر را حسابی عصبانی کرد

در این بازی محمد دانشگر و داور چهارم بازی کاملا تحت تاثیر شفر قرار گرفته اند. البته دانشگر خیلی زود توانست به خودش مسلط شود و به الحاجی گرو بگوید که قرار نیست او از زمین خارج شود. ماجرا از این قرار است که شفر درخواست تعویض دانشگر با مارکوس نویمایر را داده بود که به خاطر مصدومیت شرایط ادامه بازی را نداشت اما گویا اصغر حاجیلو سرپرست استقلال متوجه منظور شفر نمی شود و شماره پیراهن الحاجی گرو را در برگه تعویض وارد می کند. اتفاقی که شفر در آخرین لحظه متوجهش شد و عصبانیتش کنار زمین از این ناهماهنگی سوژه این قاب زیبا شده است.

آلیسون گلری ژنتیک

سال ۲۰۱۶ بعد از پیوستن به رم، او در شویی تلویزیونی حاضر شد و در حالی که داشت به زبان مادری‌اش، پرتغالی، حرف می‌زد، ناگهان در جواب مجری برنامه که ازش پرسید آیا بد و بی‌راه‌هایی به زبان ایتالیایی یاد گرفته یا نه از واژگانی به شدت توهین‌آمیز استفاده کرد. «من از کلمات بسیار وحشتناکی که سر تمرین شنیده بودم استفاده کردم و وقتی تازه فهمیدم که چه معنایی می‌دادند که دیگر خیلی دیر شده بود.»