آزمون

پاسخی به انتقادات بر سوالات شنیداری زبان انگلیسی پایه دوازدهم

خسرو ساکی  در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره سوالات شنیداری آزمون زبان انگلیسی ۳ پایه دوازدهم اظهار کرد: این امتحان مطابق بند ۳۳ دستورالعمل برگزاری امتحانات نهایی خرداد ۱۳۹۸ ارسالی ۲۵ اردیبهشت برگزار شده است.

قیمت آزمون های تافل و «جی آر ای» اعلام شد/ امکان خرید از ۳۰ خرداد

فروش مرحله دوم ووچر آزمون زبان های بین‌المللی TOEFL و GRE در روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ رأس ساعت ۹ صبح صورت می‌پذیرد، لذا داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، در قسمت لینک آزمون های بین‌المللی ووچر را تهیه کنند.

قیمت تمام شده فروش هر ووچر TOEFL با احتساب کلیه هزینه‌های متعلقه ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان) و قیمت فروش ووچر GRE نیز برابر ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان) است.

دستورالعمل ارزیابی نمره آزمون زبان دانشجویان دانشگاه آزاد ابلاغ شد

دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی از سوی عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر و جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

ظرفیت حوزه‌های برگزاری آزمون زبان وزارت علوم تکمیل شد

سامانه آزمون زبان وزارت علوم از بسته شدن و تکمیل ظرفیت تمامی حوزه‌های برگزاری آزمون ۳۱ خرداد ۹۸ قبل از پایان مهلت ثبت‌نام خبر داد و اعلام کرد تاریخ برگزاری آزمون دوره بعد به زودی منتشر می‌شود.

آزمون زبان دانشگاه آزاد اسلامی EPT به تعویق افتاد

آزمون زبان دانشگاه آزاد اسلامی EPT جمعه ۳۱ خرداد برگزار خواهد شد.

پیش از این قرار بود این آزمون در ۲۴ خرداد برگزار شود که به دلیل همزمانی با آزمون کارشناسی ارشد به روز ۳۱ خرداد موکول شده است.

این آزمون شامل ۲۵ سوال تستی واژگان، ۴۰ سوال تستی دستور زبان، ۲۰ سوال تستی خواندن و درک و متون و ۱۵ سوال تستی درک متن با کلمات حذف شده است.

آغاز ثبت‌نام در آزمون زبان MSRT

این آزمون در کرمانشاه، همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.
در این آزمون ۱۰۰ سوال حاوی سوالات شنیداری، گرامر، درک مطلب است و هزینه شرکت در آن ۶۰ هزار تومان است و نمره منفی هم ندارد.
منابع آزمون MSRT همان منابع آزمون تافل اعلام شده استو نتایج آن ششم تیر اعلام خواهد شد.

نتایج آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه آزاد اعلام شد

پیرو مصوبه شورای برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مورخ ۹۷/۱/۲۱ و به منظور بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری کلاس‌های آمادگی زبان EPT نموده که شرط ورود به این کلاس‌ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰۰ از ۱۰۰۰ است.

زمان آزمون «ای پی تی» دانشگاه آزاد تغییر کرد

آزمون EPT نوبت خرداد دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل همزمانی با آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ سازمان سنجش آموزش کشور از تاریخ ۲۴ خرداد به تاریخ ۳۱ خرداد تغییر یافت.

پیش از این قرار بود این آزمون در ۲۴ خردادماه ۹۸ برگزار شود و با توجه به تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ به دلیل وقوع سیل در برخی مناطق کشور، این تاریخ تغییر کرد.

تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین

مدرسه بین‌المللی لندن تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین انجام می‌دهد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه تعیین سطح آزمونی در مدت ۲۰ دقیقه انجام دهند. این آزمون ۴۰ سؤال دارد که براساس آن سطح عمومی زبان انگلیسی مشخصی می‌شود.

این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس بین‌المللی است که در سال ۱۹۵۳ راه‌اندازی شده است. شعب این مدرسه در بیش از ۵۰ کشور شکل گرفته است.

آزمون GRE جنرال برگزار می‌شود

آزمون GRE جنرال ۲۴ اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.

دانشجویان رشته‌های روانشناسی، فیزیک، ریاضی، زیست‌شناسی، بیوشیمی، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و ادبیات انگلیسی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

هزینه این آزمون ۲۰۵ دلار در نظر گرفته شده است.

نمره قبولی در آزمون GRE جنرال ملاک پذیرش دانشجو در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های اروپا و ایالات متحده است. نمره این آزمون از ۲۶۰ تا ۳۴۰ است و کسانی که بتوانند نمره بالای ۳۱۵ کسب کنند نمره قبولی به‌دست آورده‌اند.