دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه میزبان همایش بین‌المللی اربعین

دکتر وحید شالچی  گفت: همایش بین‌المللی اربعین با ابتکار دانشگاه علامه طباطبائی و با همکاری و مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ستاد اربعین و دانشگاه‌های متعدد کشور و دانشگاه کربلا برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود. در واقع این همایش با توجه به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی، محوریت و مرکزیت دانشگاه در حوزه علوم انسانی و اجتماعی و باهدف گسترش نگاه علمی به پدیده فرهنگی اربعین برگزار خواهد شد.

همکاری های مشترک دانشگاه های ترکیه و علامه گسترش می باید

نعمت الله ایرانزاده سرپرست دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی دانشگاه علامه طباطبایی به تقویت روابط همه‌ جانبه بین دو کشور تأکید کرد.
ایرانزاده همچنین با بیان اینکه دانشگاه‌ها در تعمیق روابط دوستانه دو کشور نقش اساسی دارند، گفت: دانشگاه علامه طباطبایی حاضر است در راستای توافق ‌نامه‌های دوجانبه با دانشگاه‌های ترکیه روابط علمی و فرهنگی و دانشگاهی را تقویت کند. 
در ادامه دریا اورس سفیر ترکیه گفت: دوستی و برادری ایران و ترکیه بیش از این نیاز به تعمیق روابط دوجانبه دارد.

دانشگاه علامه طباطبایی میزبان پنجمین همایش آموزش زبان انگلیسی

اسماعیل علی سلیمی دبیر اجرایی همایش روز جمعه  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، چهره های مطرح و به نام زبان و محققان داخلی و خارجی و همچنین دانشجویان مربوطه در این کنفرانس یک روزه، که میزبانی آن بر عهده گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی است، سخنرانی می کنند.

ارتباط بنیاد سعدی با دانشگاه در حوزه زبانشناسی ضروری است

غلامعلی حداد عادل در آغاز سخنان خود، ضمن تسلیت ایام محرم از شهدای حادثه اهواز یاد کرد و در ادامه گفت: فعالیت‌های دانشگاه علامه طبلاطبائی خصوصاً در سال‌های اخیر موجب شده است که این دانشگاه به یک دانشگاه قابل اعتماد در علوم انسانی و همچنین در حوزه رشته زبان‌شناسی تبدیل شود که فعالیت مستمر آن بسیار شایسته قدردانی است.

اولین مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی در دانشگاه علامه

مراسم اختتامیه اولین مدرسۀ تابستانی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در مرکز «آزفا» دانشگاه علامه طباطبائی چهارشنبه ۷ شهریورماه در محل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه برگزار می شود.

نخستین مدرسه تابستانی مطالعات ترجمه برگزار شد

به گزارش سرویس مطالعات ترجمه وبسایت خبری زبان نیوز مدرسه تابستانی مطالعات ترجمه که از سوی پژوهشکده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد با استقبال گسترده دانشجویان و علاقمندان ترجمه به کار خود پایان داد.

برگزاری دوره‌ تابستانی آزمون زبان تافل در دانشگاه علامه طباطبائی

براساس برنامه زمانبندی اعلام شده شروع این دوره‌ها از تاریخ ۱۴ تیرماه به مدت ۸۰ ساعت در ده هفته برگزار می‌شود.

گفتنی است، زمان برگزاری این کلاس‌ها پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت ۹ الی ۱۳ در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان برای ثبت‌ام در این دوره باید مبلغ ۸۸۰ هزار تومان پرداخت نمایند که البته دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی از تخفیف ۲۰ درصدی برخوردار هستند.

مرکز آموزش زبان فارسی‌ در اسپانیا افتتاح شد

«محمد حسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، گفت: جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی اسپانیا با روابط تاریخی چند صد ساله و تاریخ و تمدن بزرگ و دیرین خود، مهد دانشمندان بنام بوده است و در تاریخ تمدن، علم، فرهنگ و هنر جهان نقش موثر و ماندگار ایفا کرده ا‌ند و دو زبان فارسی‌ و اسپانیایی بستر این تاریخ سازی بوده ا‌ند.