زبان اسپانیایی

زبان‌های خارجی که تدریس آنها در مدارس بلامانع است

عباس سلطانیان با اشاره به اینکه ۵۷ نماینده مجلس در طرحی یک‌فوریتی، رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی را امضا و مصوب کردند، اظهار کرد: در بخشی از این طرح آمده است که آموزش زبان انگلیسی از مدارس حذف شود و آموزش آن اختیاری اعلام شود که در همین بخش و بین دو واژه گفته‌شده اختلاف وجود دارد، چراکه اگر زبان انگلیسی از برنامه آموزشی مدارس حذف شود جنبه اختیاری نمی‌توانیم به آن بدهیم چراکه در برنامه‌ریزی درسی مدارس، به دروسی اختیاری می‌گوییم که آن دروس در برنامه آموزشی وجود دارد و

برگزاری مراسم روز جهانی زبان اسپانیایی

دکتر سعیدرضا عاملی، رئیس دانشکده مطالعات جهان، در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز زبان اسپانیایی گفت: «زبان اسپانیایی، زبان رسمی ۲۱ کشور جهان و دربرگیرنده پهنه جغرافیایی وسیع و فرهنگ‌های متنوع است، می‌توان این زبان را زبانی شیرین، فاخر و خانواده‌گرا خطاب کرد».
رئیس دانشکده مطالعات جهان زبان را هویت‌بخش خواند که وجه اشتراک ملت‌ها را می‌توان در زبان آن‌ها یافت.

حضور ایران در نمایشگاه کتاب تورین

سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین ۱۹ اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کرد. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با نمایش ظرفیت‌های نشر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه حضور یافته است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تورین فعالیت خود را از سال ۱۹۸۸ آغاز نموده و اکنون به‌عنوان مهم‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ایتالیا شناخته می‌شود و بعد از نمایشگاه کتاب فرانکفورت ازنظر تعداد شرکت‌کننده دارای دومین جایگاه در اروپا است.

الکسا اسپانیایی یاد می گیرد

شرکت آمازون یک حالت کنترل صوتی تازه به الکسا اضافه کرده که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان امکان می دهد تا مهارت های تازه ای برای این بلندگو بر مبنای زبان اسپانیایی تعریف کنند.

این تغییر در کیت مهارت های الکسا، چند ماه پس از آن رخ می دهد که آمازون تصمیم گرفت تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹، پشتیبانی کامل از زبان اسپانیایی را به همه مدل های الکسا اضافه کند.

تلاش وینیسیوس برای تقویت زبان اسپانیایی

وینیسیوس از شاگرد تبدیل به استاد شده است. او با لوپتگی فقط ۱۲ دقیقه بازی کرده بود و در سال ۲۰۱۸ نیز  با سولاری در ۱۱ بازی ۴۲۴ دقیقه بازی کرد اما شرایط در سال ۲۰۱۹ کاملا برایش عوض شد و در ۱۲ بازی پیاپی در ترکیب اصلی قرار گرفت.

شماره ۲۸ رئال در این فصل روی ۱۲ گل تاثیر مستقیم داشته، فقط بیل با ۱۷ و بنزما با ۲۶ گل بالاتر از او هستند در حالی که دقایقشان از این بازیکن بیشتر بوده است.

سرمربی پیشین تراکتورسازی: بیل باید برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کند

جان توشاک که آخرین تجربه مربیگری‌اش حضور کوتاه‌مدت در تیم تراکتورسازی تبریز بوده، در گفت وگو با برنامه «ال‌ترانزیستور» از شبکه «رادیو مارکا» در خصوص احتمال بازگشتش به عرصه مربیگری گفت: صادقانه باید بگویم که من نزدیک به ۷۰ سال سن دارم و امروزه فوتبال خیلی تغییر کرده است. مربیگری امروزه کاملاً متفاوت است و برای مثال باید با بازیکنی ۲۱ ساله که بسیار ثروتمند است، کار کنید.

کی روش: زبان اسپانیایی ام باید تقویت شود / خامس در باشگاهش باید بازی کند

کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران دقایقی پیش با امضای قراردادی به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی شد.

وی پس از امضا قرارداد به جمع خبرنگاران آمد و با یک شوخی صحبت‌هایش را آغاز کرد. کی‌روش در جمع کلمبیایی به حالت خنده تاکید کرد که با حضورش در کلمبیا باید زبان اسپانیایی اش را هم تقویت کند.

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

یاد گرفتن یک زبان جدید مانند دویدن در دوی ماراتن است؛ باید پیوسته به جلو حرکت کرد تا به هدف رسید. بسیاری از افرادی که از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان استفاده می‌کنند، بعد از مدتی خسته می‌شوند و آن را کنار می‌گذارند.

کامنت‌ کاپیتان تیم ملی ایران زیر پست کاپیتان چلسی

آبی‌های لندنی برای چهار سال دیگر قرارداد سزار آسپلیکوئتا ، مدافع اسپانیایی خود را تمدید کردند. کاپیتان چلسی که در اینستاگرام خود از این اتفاق خبر داده بود با تبریک کاپیتان تیم ملی کشورمان که در باشگاه اوساسونا با او همبازی بود، روبرو شد. مسعود شجاعی به زبان اسپانیایی برای او نوشت:

«تبریک می‌گم».

سزار نیز در پاسخ نوشت:

«ممنون، مسعود!»

بورسیه دانشجویان اسپانیایی در دانشگاه تهران

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در هشتمین کنگره بین المللی انجمن ایران‌شناسی اسپانیا که در دانشگاه تهران برگزارشد با اشاره به برگزاری این کنگره گفت: سالهاست که از دهکده جهانی صحبت می‌کنیم، در این دهکده مرزهای جغرافیایی اهمیت ندارد و با توسعه اطلاعات و فناوری در دنیا مرزها دیگر تعیین کننده دانش و اطلاعات نخواهد بود.