زبان اسپانیایی

تلاش وینیسیوس برای تقویت زبان اسپانیایی

وینیسیوس از شاگرد تبدیل به استاد شده است. او با لوپتگی فقط ۱۲ دقیقه بازی کرده بود و در سال ۲۰۱۸ نیز  با سولاری در ۱۱ بازی ۴۲۴ دقیقه بازی کرد اما شرایط در سال ۲۰۱۹ کاملا برایش عوض شد و در ۱۲ بازی پیاپی در ترکیب اصلی قرار گرفت.

شماره ۲۸ رئال در این فصل روی ۱۲ گل تاثیر مستقیم داشته، فقط بیل با ۱۷ و بنزما با ۲۶ گل بالاتر از او هستند در حالی که دقایقشان از این بازیکن بیشتر بوده است.

سرمربی پیشین تراکتورسازی: بیل باید برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش کند

جان توشاک که آخرین تجربه مربیگری‌اش حضور کوتاه‌مدت در تیم تراکتورسازی تبریز بوده، در گفت وگو با برنامه «ال‌ترانزیستور» از شبکه «رادیو مارکا» در خصوص احتمال بازگشتش به عرصه مربیگری گفت: صادقانه باید بگویم که من نزدیک به ۷۰ سال سن دارم و امروزه فوتبال خیلی تغییر کرده است. مربیگری امروزه کاملاً متفاوت است و برای مثال باید با بازیکنی ۲۱ ساله که بسیار ثروتمند است، کار کنید.

کی روش: زبان اسپانیایی ام باید تقویت شود / خامس در باشگاهش باید بازی کند

کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران دقایقی پیش با امضای قراردادی به صورت رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی شد.

وی پس از امضا قرارداد به جمع خبرنگاران آمد و با یک شوخی صحبت‌هایش را آغاز کرد. کی‌روش در جمع کلمبیایی به حالت خنده تاکید کرد که با حضورش در کلمبیا باید زبان اسپانیایی اش را هم تقویت کند.

قطره‌قطره زبان یاد بگیر

یاد گرفتن یک زبان جدید مانند دویدن در دوی ماراتن است؛ باید پیوسته به جلو حرکت کرد تا به هدف رسید. بسیاری از افرادی که از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان استفاده می‌کنند، بعد از مدتی خسته می‌شوند و آن را کنار می‌گذارند.

کامنت‌ کاپیتان تیم ملی ایران زیر پست کاپیتان چلسی

آبی‌های لندنی برای چهار سال دیگر قرارداد سزار آسپلیکوئتا ، مدافع اسپانیایی خود را تمدید کردند. کاپیتان چلسی که در اینستاگرام خود از این اتفاق خبر داده بود با تبریک کاپیتان تیم ملی کشورمان که در باشگاه اوساسونا با او همبازی بود، روبرو شد. مسعود شجاعی به زبان اسپانیایی برای او نوشت:

«تبریک می‌گم».

سزار نیز در پاسخ نوشت:

«ممنون، مسعود!»

بورسیه دانشجویان اسپانیایی در دانشگاه تهران

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در هشتمین کنگره بین المللی انجمن ایران‌شناسی اسپانیا که در دانشگاه تهران برگزارشد با اشاره به برگزاری این کنگره گفت: سالهاست که از دهکده جهانی صحبت می‌کنیم، در این دهکده مرزهای جغرافیایی اهمیت ندارد و با توسعه اطلاعات و فناوری در دنیا مرزها دیگر تعیین کننده دانش و اطلاعات نخواهد بود.

حضور نماینده مؤسسه سروانتس اسپانیا در دانشگاه آزاد تهران شمال

در پی دعوت گروه زبان اسپانیولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال از سفارت اسپانیا، نماینده مؤسسه فرهنگی سروانتس با حضور در واحد تهران شمال و دیدار با  سرپرست این واحد، به تبیین فعالیت‌های این مؤسسه پرداختند.

در قالب این نشست معاون آموزشی این واحد با ارائه گزارشی از توانمندی دانشکده زبان‌های خارجی، از ترویج زبان اسپانیایی در کشور استقبال و از همکاری واحد تهران شمال برای توسعه همکاری‌های فرهنگی سخن گفت.

اسپانیایی زبان ها با سازهای کوبه ای ایرانی آشنا می‌شوند

شیما کاظمی در اولین آیتم از برنامه «ایران» در شبکه هیسپان تی وی به معرفی سازهای کوبه ای می پردازد. دف، تمبک، تیمپانی، طبل و دمام از سازهای کوبه ای ایرانی است که در این آیتم علاوه بر معرفی مختصر آنها از نوازندگان قدیمی و نام آشنای این سازها نیز یاد می شود.

بعد از آیتم معرفی سازهای کوبه ای، بینندگان با علی چیت سازیان همراه می شوند تا آنها را با کارگاه ها و کارخانه های کریستال سازی در قزوین آشنا کند.

سخنرانی ۴ زبانه وزیر خارجه اتریش در سازمان ملل

کارین کنایسل، رییس دستگاه دیپلماسی اتریش اظهارات خود را به عربی آغاز کرد و گفت: عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل، زبانی زیبا و بخشی از تمدنی دیرین است.

او در این سخنرانی گفت، کشورش به همراه برخی کشورهای دیگر به پاک‌سازی مین در سوریه کمک می‌کند و به تعهد بشردوستانه خود در قبال یمن می‌افزاید.

دستیار صوتی گوگل دو زبانه شد

امروز گوگل اعلام کرد که دستیار هوشمندش اکنون دو زبانه شده است. در حالی که دستیار هوشمند گوگل در حال حاضر می‌تواند چندین زبان را متوجه شود، اما از حالا می‌توان با دو زبان را به طور همزمان با آن صحبت کرد و "گوگل هوم مکس" (Google Home Max) قادر به فهم صحبت‌های شما خواهد بود.